Moderní interiér s horskou atmosférou

rezident léto 2014

Autor: Adam Slabý slaby architects
Újezd 26, 110 00 Praha 1
Lokalita: Tyrolské Alpy

Majitel tento apartmán koupil zařízený a používal ho řadu let. Po zjištění, že ceny místních realit stoupají, se rozhodl pro úplnou renovaci, která by měla odpovídat současným moderním trendům.
Zadání znělo: udělat ze staromódního klasického interiéru moderní interiér s horskou atmosférou.

NA JAŘE LOŇSKÉHO ROKU byl osloven náš atelier kvůli renovaci horského apartmánu v Tyrolských Alpách. Při návštěvě jsme zjistili, že jde o stavbu ze sedmdesátých let a interiér byl zařízen klasickým tyrolským stylem. Tento interiér však neodpovídal samotné stavbě apartmánového domu, jež se nachází v malebném lyžařském středisku.

Apartmán má jižní rohovou dispozici s okny s velkoformátovým prosklením a překrásným výhledem na údolí s horským střediskem. Tento výhled pro nás byl nejdůležitější a vše se mu podřídilo. Do obývacího prostoru jsme zvětšili vstupní prostor tak, aby ten, kdo do apartmánu vstupuje, tyto výhledy okamžitě vnímal.

Z haly se vchází do obývacího prostoru s kuchyní nebo do ložnice. Kuchyň jsme oddělili od obývacího prostoru posuvnými dveřmi. Obývací prostor má několik funkcí: jídelní, společenskou, relaxační a příležitostné spaní pro další dvě osoby. Z tohoto prostoru je také vstup na velký balkon s možností stolování pod širým nebem. Dále se z haly vstupuje do ložnice, koupelny s WC a komory. V samotném interiéru jsme byli limitováni omezenou možností použití dřeva na podlahu, a to z důvodu elektrického topení v podlaze. Plochu dlažby jsme zmenšili a barevně provázali s kobercem. Samotné dřevo jsme co nejvíce uplatnili v ostatních částech interiéru, a to hlavně mimo mobiliář v dřevěných obkladech, které jsme použili ve všech částech apartmánu. Dřevěný obklad je vytvořen z běleného kartáčovaného dubu v kombinaci s tyrkysovým čalouněním. Čalounění má parketový rybinový vzor, který se nám opakuje v kuchyňském keramickém obkladu.

Pro celkovou atmosféru jsme vsadili na kontrast antracitové podlahy z koberce či dlažby a dřevěného obkladu z běleného kartáčovaného dubu s tyrkysovým akcentem. Tento základ jsme doplnili o interiérové kousky z řad Louise Poulsen, Minotti , Flos, Tom Dixon a jiných.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Rezident Léto 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.