Dostatek času přeje kvalitě

rezident zima 2015 / 2016
 

Návrh interiéru začali architekti řešit již před dokončením hrubé stavby celého objektu. Bylo tak dost času na změny dispozice tak, aby odpovídala individuálním požadavkům klientů.

 

BYT MÁ NECELÝCH 130 m2 a je orientovaný na severovýchod. Vznikl spojením dvou menších bytových jednotek a je situován v přízemí domu. Zůstaly zachovány dva vstupy do bytu – jeden hlavní do předsíně a druhý, provozní –
do technické místnosti. Byt je rozdělený na obytné místnosti, technické zázemí, kde se nachází i pračka se sušičkou, a dva menší prostory – pracovnu a pokoj pro hosty. V blízkosti dětského pokoje a pokoje pro hosty je velká koupelna s vanou a v zadní části bytu najdeme za posuvnými dveřmi téměř samostatnou jednotku zahrnující ložnici rodičů, šatnu a koupelnu se sprchou. Hlavní obytné prostory, jako jsou obývací pokoj, jídelna s kuchyňským koutem, ložnice a dětský pokoj, přímo navazují na terasu a zahradu. Kontakt s ní a výhled dále do krajiny je velkou přidanou hodnotou a dodává bytu další rozměr.
 

DUB KRALUJE

Všechny místnosti spojuje dřevěná podlaha z dubových parket, která je vytápěná podlahovým topením. Pouze v koupelnách a technické místnosti jsou doplněné topné žebříky. Na podlaze v technické místnosti byla položena cementová stěrka z důvodu snadné udržovatelnosti. V koupelnách je na stěnách i na podlaze velkoformátový obklad Laminam. Architekti zvolili světlý, téměř bílý odstín v kombinaci s tmavším hnědo-zlatým dekorem, který stěnám dodává zvláštní luxusní nádech.
 

ODVÁŽNÁ KOMBINACE BAREV A DŘEVA

Nábytek byl vyroben atypicky na míru. Je použita převážně bílá barva (matný lak) v kombinaci s jemným světlým odstínem dřevěné dýhy. Výrazný prvek představuje tmavě modrá kuchyňská linka s černou pracovní deskou a vše doplňují například jídelní stůl z ořechové dýhy nebo barevné čalounění židlí. Odvážnější kombinace barev a dřev výsledně působí velmi vyrovnaně.
 

 

SLOVO ARCHITEKTKY
 
Ing. arch. Simona Fišerová
Jedním z požadavků bylo vytvořit příjemné a útulné bydlení, ve kterém bude mít každý z členů rodiny „své místo“, ale zároveň budou místnosti propojené a blízko.
I podle reakcí majitelů po nastěhování se záměr podařilo naplnit.
Příspěvek byl publikován v rubrice Rezident Zima 2015/2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.