Dokonale sladěný interiér

rezident jaro 2016
 

Na pozemcích přímo sousedících s golfovým areálem v Praze – Hostivaři vzniká ojedinělý projekt rodinných domů nazvaný Rezidence Golf Hostivař, pod jehož realizací je podepsána developerská společnost RODOP. Výraznou stopu zde zanechala také společnost PARKET ATELIER.

 

PO SVÉM DOKONČENÍ bude projekt zahrnovat zhruba stovku komfortních rodinných domů, společenské a sportovní plochy, dětské hřiště, komunikace a kompletně vybudovanou infrastrukturu. Při západní a severní části areálu navíc vyroste druhé devítijamkové hřiště, které dotvoří a zkultivuje celou lokalitu v této části pražských Horních Měcholup.
 

SVĚT SÁM PRO SEBE

Celý areál je budován jako uzavřená oblast
s omezeným vstupem a vjezdem pouze pro obyvatele a jejich návštěvy a hosty. Ulice, které zde vzniknou, nebudou předány obci, a nebudou tedy veřejné, zůstanou v majetku společnosti, kterou budou vlastnit majitelé jednotlivých domů. Rodinné domy inspirované českým funkcionalismem jsou dvoupodlažní, s plochou střechou. Do prvního nadzemního podlaží domu je situována část určená pro celodenní užívání a také technické zázemí domu. Obytný prostor navazuje na venkovní prostornou terasu. Ve druhém nadzemním podlaží se nachází obytná „klidová“ část domu. Prvních devatenáct rodinných domů z první etapy již má své majitele. Druhá etapa projektu, zahrnující výstavbu 21 rodinných domů, je dokončena a z velké části i prodána, zbývá posledních pár domů. Probíhá výstavba třetí etapy, která zahrnuje 39 rodinných domů. Měly by být postupně dokončovány s nástupem letošního léta, ale již nyní je prodána čtvrtina z tohoto počtu.
 

JEN TO NEJLEPŠÍ NAJDETE U PROFESIONÁLŮ

Ceny rodinných domů začínají na deseti milionech korun. A opravdu jen začínají. Není proto divu, že i pro výběr interiérů volí investoři ty nejkvalitnější materiály a technologie. Jeden z investorů zavítal do showroomu PARKET ATELIERU v Jesenici, kde jeho představy dostaly reálnou podobu, která jej nadchla. S pomocí Evy Dejdarové se podařilo vymyslet řešení – dvouvrstvý materiál Dub Bila or 500 bez povrchové úpravy. Dřevo bylo vybráno s ohledem na instalaci podlahového vytápění. „Použitý materiál se navíc upravoval na sraženou hranu, kartáčoval a barvil,“ popisuje eva Dejdarová. Na přání investora se vyrobilo hned několik vzorů, z nichž si vybral ten, který nejvíce odpovídal jeho představám. PARKET ATELIER dodal i dřevěné mřížky na fancoily ve stejné barvě jako podlahu.
Mimořádně se podařily obklady schodů, s nimiž si řemeslníci z PARKET ATELIERU opravdu vyhráli. Obkládaly se stejným materiálem, a to tak, že dekor stromečku v podstupnicích navazoval na stupnice. Schody byly olemovány bordurou po celé své délce, tj. hraně i šířce schodu.
Barva oleje použitého na podlahu a schody se zopakovala i při úpravě židlí, které si investor sehnal bez povrchové úpravy. Vznikl tak velice sourodý celek, kdy zmiňované prvky interiéru jsou dokonale sladěny. Nepracovalo se zde pouze se dřevem. Na své si přišli i kameníci, kteří s PARKET ATELIEREM spolupracují. Kamenické práce zahrnovaly například onyxový obklad za kuchyňskou linkou, který je podsvětlen a po setmění dodává krásné jemné a impozantní světlo. Samotná pracovní deska na kuchyňské lince je z materiálu Labrador Antigue. Práce zde bylo poměrně dost – vyřezávaly se otvory na dřez, na varnou desku a obkládal se i barový pult nad kuchyňskou deskou.
 

ZELEŇ A SPORT

Lokalita rodinných domů je obklopena golfovým hřištěm, sportovním areálem Univerzity Karlovy
a dalšími sportovišti. Rodinné domy jsou postaveny v ulici U Golfu – poblíž ulice Hornoměcholupská. S dokončením projektu se počítá i s výstavbou dětského hřiště a klidové hrací zóny pro nejmenší obyvatele areálu.
K nedalekému Hostivařskému lesoparku a přehradě je to pěšky deset minut. Hostivařská přehrada je položena v nádherném a klidném prostředí. Jde o největší vodní plochu v Praze o rozloze téměř čtyřiatřiceti hektarů, kolem níž se rozprostírá jedna z nejkrásnějších přírodních lokalit pro trávení volného času v hlavním městě. U pláží přehrady jsou travnatá i písková hřiště, kurty na beach volejbal, tenisové kurty, nohejbal, streetbalové koše, kuželky, půjčovna lodí a mnoho stánků s občerstvením. V plánu je přestavba celého území sportovišť na moderní sportovně-rekreační areál.
Hostivařský lesopark nabízí nepřeberné množství cest a stezek, jak pro pěší, tak pro cyklisty. V pěším dosahu je kompletní městská infrastruktura, počínaje městským úřadem přes nákupní možnosti (čtyři supermarkety a další obchody v nejbližším okolí), restaurace přímo v golfovém areálu a nedaleký minipivovar Hostivar až po školky a školy.
 

Příspěvek byl publikován v rubrice Rezident Jaro 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.