Metalické dlažby jsou znovu trendy

rezident jaro 2016
 

Pro rok 2016 připravili přední výrobci keramických dlažeb nové série s kovovým vzhledem. „Díky technologii speciálního digitálního tisku, kterou zavedení výrobci dnes používají pro aplikaci povrchových úpravy na dlažby, je výsledný efekt mnohem preciznější a dokonalejší, než tomu bývalo dříve.“ říká Jiří Muryc z firmy glamur, která se specializuje na dlažby.

 

METALICKÉ KERAMICKÉ DLAŽBY jsou prvkem, který velmi výrazně ovlivňuje vzhled interiéru.
V případě, kdy se kov vyskytuje uvnitř domu či v jeho konstrukci, nebo je dokonce jeho dominantní částí, je správně zvolená metalická dlažba perfektním řešením pro podlahy a stěny. Ano, také pro stěny, protože dlažba, zvláště ve velkých formátech čím dál častěji nachází uplatnění právě na stěnách obytných částí domu.
Pokud použijeme dlažbu s kovovým vzhledem
ve velkém formátu s minimálními spárami, je výsledek velice efektní. Dnes již běžně používaným standardem jsou formáty 80×80 cm, případně 120×60 cm. Velké formáty, to jsou v současnosti dlažby o velikosti 300×150 cm či 150×150 cm.. Tyto dlažby jsou samozřejmě použitelné jak v interiéru, tak také v exteriéru a to včetně aplikace na fasádu. Výhody keramické dlažby oproti jiným povrchům jsou notoricky známé. Jsou to především její odolnost, nenasákavost a naprostá bezúdržbovost. Není potřeba ji ošetřovat ani renovovat. Dlažba zůstává bez změny povrchu desítky let. V případě mechanického poškození je dlaždice snadno vyměnitelná. a v neposlední řadě je dlažba výborným řešením pro podlahové vytápění.
Keramická dlažba je přírodní materiál, narozdíl od mnoha jiných moderních materiálů používaných na povrchy podlah a stěn. Přesto nás z hlediska designu nelimituje, protože možnosti dekoru jejího povrchu jsou téměř neomezené.

 

koupelny glamur showroom Praha
Dobrovského 11 170 00, Praha – Holešovice
 
koupelny glamur showroom Ostrava
Veleslavínova 4, 702 00 Ostrava
Příspěvek byl publikován v rubrice Rezident Jaro 2016. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.