Funkce nebo forma? Böhm řeší souhru

rezident podzim 2014
 

Těší nás, že věnujete pozornost informacím o čalouněném nábytku společnosti Böhm. Jeho volbou si ušetříte spoustu triviálních starostí. Oproti běžnému nábytku vyráběnému s minimálním podílem ruční práce a vlastního stylu je pro naše kolekce typický opak – řemeslná dokonalost a mimořádná osobitost jejich designu.

PROTO NAŠE SEDAČKY překračují horizont běžné spotřeby. Jsou vnímány jako nadčasové, což se v době rychle se střídajících trendů a opětovných voleb může jevit spíš jako břemeno. Odvykli jsme si vytvářet vztah k nábytku, k mimořádnému designu a řemeslu, které oslovují i po létech používání. Nenápadně a tiše se tak vytrácí kouzlo domova.
 

NEVKUS JE TAKÉ VKUS, JENOM PONĚKUD NEROZVINUTÝ

Když odborníci na bydlení hodnotí naše domovy, obvykle (k naší nevoli) tvrdí, že Češi nemají vkus. Takovému závěru se samozřejmě bráníme. Doma lidé odjakživa kladli důraz na jiná hlediska než jen na dokonalost funkce. Často v tom byla trocha chaosu – fi gurky z dovolené, polštář se sloganem… I v tom bylo kouzlo domova. S vybraným vkusem se lidé nerodí, ale v průběhu života se k němu nějak dopracují, a někdy to chce čas. Prostě nevkus je také vkus, i když se to v různých etapách života může jevit jinak. Dnes jde ale o něco hlubšího, co nás, nábytkáře, trápí – hrdost na laciný kompromis. Opak vkusu není nevkus, ale ochota k laciné lhostejnosti s rezignací na kouzlo domova. Nekupujeme nábytek, ale jen věci. Ty rychle a s úlevou končí na smetišti rodinné historie, ať už pro svoji nefunkčnost, anebo prošlý vzhled. „Konečně pryč, ať voní novota!“
 

EXIT 112 – VÝJEZD ZA HORIZONT VŠEDNOSTI DO DVEŘÍ TUŽEB

Zkuste rodinný výlet s cílem Exit 112 z dálnice D1 a znovu objevíte (ve shonu zasunuté) kouzlo sedacích souprav. Čekají tu společenské soupravy, které se těší na skvělou party, nebo naopak lákající k velmi intimnímu posezení. Najdete tu i zcela jiné sedačky, až chladné svoji dokonalou funkčností, které zvou ke vzrušené debatě. Překvapí vás drzé solitéry s efektem „wow“, ale i ty na první pohled nenápadné, se skrytým půvabem. Všechny ale mají jedno společné – pocházejí z dílny fi rmy Böhm, kde dostávají fi nální podobu a také logo, samozřejmě Böhm. Kdysi někdo řekl, že vyrobit dokonalou židli, je obtížnější, než postavit mrakodrap, a proto se proslavilo jméno Chippenadale. Skromně připomínáme, že sedačky Böhm lidé také dobře znají.
Když je člověku …náct, rád s přáteli posedí i na nepříjemně vlhkých schodech a báječně se pobaví, ale jak jde čas, větší komfort přijde vhod. V sedačce od posezení vtisknete osobitý styl. Příjemné chvilky pohody se nečekaně protahují a vytrvají mnohem déle, než jste si kdy odvážili pomyslet. Někdy po celý život. Naše opakované ankety totiž prokazují strmý vzestup rodinné harmonie po zakoupení sedací soupravy Böhm.

 

WOOD-FOREST GROUP a.s. odštěpný závod Böhm,
Červený Kříž 252, CZ-58602 Jihlava
tel: +420 567 564 413; mobil: +420 603 481 098;
e-mail: varhanik@bohm-ji.cz; www.bohm-jihlava.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Rezident Podzim 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.