Rekonstrukce koupelen v roubence

rezident jaro 2015
 

Majitel rekreační nemovitosti v Beskydech žije trvale v Praze a také hodně cestuje. Objekt proto využívá nepravidelně, avšak vždy s cílem zde co nejvíce relaxovat.

 

JDE O ROUBENKU stojící na hranici CHKO, a přestože je to poměrně nová stavba, byla postavena zhruba před 10 lety, koupelna a toaleta byly v nevyhovujícím stavu jak esteticky, tak funkčně.
 

PRO RELAXACI

Hlavní koupelna je v patře. Původně zde bylo umyvadlo zapuštěné ve zděném pultu, vana
a toaleta. Uspořádání domu umožnilo původní koupelnu rozšířit o prostor pro parní kabinu
s integrovaným sprchovým koutem. K tomu je využita sousední technická místnost, která i tak zůstává dostatečně velká a funkční. Zde je nyní také umístěna technologie parní kabiny. Tímto rozšířením se prostor koupelny rozdělil na tzv. mokrou zónu v jedné části a zároveň vznikla relaxační wellness část. Pro vyšší komfort bylo
v parní kabině vyzděno sedátko obložené mozaikou, stejná mozaika je použita i pro obložení vany. Ve vaně je nainstalován výkonný hydromasážní systém. V malé toaletě v přízemí jsou použity stejné prvky jako v hlavní koupelně. Liší se použitím stropního výtoku umyvadlové baterie.
 

DOMINUJE DŘEVO

Obklad stěn tvoří tenké pásky v dekoru dřeva,
na podlaze je dlažba, taktéž v dekoru dřeva. Jde sice o roubenku, avšak moderního charakteru. Proto se také v koupelně vyskytují moderní prvky, jako je LED osvětlení v nikách a v římsách stropu. Původní SDK podhled byl nahrazen dubovými prkny namořenými do stejného odstínu, jaký
se vyskytuje v jiných částech domu. Stejné dřevo je použito na masivní desku pod kamenným umyvadlem, na boční závěsné skřínky a na rám zrcadla.
 

VYTESÁNO Z KAMENE

Pro zajištění dostatečného tepelného komfortu bylo třeba nainstalovat topení. Aby odpovídalo charakteru stavby, je vyrobeno ze stejného kamene jako umyvadla. Pro celkové odlehčení jsou v koupelně hojně použity štuky v bílé barvě, které mají drsnější, rustikálnější vzhled, avšak jsou voskované, odolné proti působení vody a omyvatelné. Výsledkem jsou koupelny odpovídající nejvyšším nárokům a citlivě zakomponované do tradiční roubené stavby.
 

 

Ateliér glamur showroom Praha, Dobrovského 11, 170 00 Praha – Holešovice
Ateliér glamur showroom Ostrava, Veleslavínova 4, 702 00 Ostrava
Příspěvek byl publikován v rubrice Rezident Jaro 2015. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.