Svítidlo vyjadřuje osobnost majitele

rezident jaro 2014 | luxlighting, s.r.o.

 

Česká firma Lux Lighting se zabývá kompletní výrobou designových svítidel a je na trhu od roku 1997

„Dlouhá léta, kdy jsme se zabývali dovozem svítidel ze zahraničí, nám umožnila načerpat rozsáhlé zkušenosti a nápady, jak firmu dále rozvíjet a jakým směrem pokračovat,“ říká jednatel společnosti Gustav Salinger k její historii. Zlomovým okamžikem byl pro firmu Lux Lighting rok 2007, kdy uvedla na trh první světlo, které sama kompletně navrhla a vyrobila.

Společným jmenovatelem všech sérií svítidel je především preciznost, s jakou jsou navrhována a ve finále zhotovena. Vysoce kvalitní materiály umožňují jejich tvůrcům, aby se soustředili na detail a naprosto dokonalé zpracování. Všechny tyto prvky ve výsledku dodávají světlům minimalistický, elegantní a moderní vzhled.

„V reakci na odlišné požadavky jednotlivých zákazníků jsme se snažili naše výrobky navrhnout tak, abychom umožnili designerům, architektům či konečnému uživateli variabilitu umisťování svítidel do interiérů dle vlastní fantazie,“ uvádí Gustav Salinger.

Firma nabízí širokou variabilitu řešení interiérového osvětlení prostřednictvím individuálních úprav a produktových inovací. Jednou z nich je možnost montovat LED svítidla do běžné krabičky pro vypínače. Tato LED svítidla série quadra corona je možné přetvořit na elegantní informační systém do komerčních objektů, vyřezáním libovolných piktogramů, čísel kanceláří, nebo loga firem do nerezového krytu. U závěsných svítidel mystic dione 113 (na snímku vlevo) lze dle požadavků upravit tvar, nebo do akrylátového skla vyfrézovat motiv či logo.

 

Světlo dotváří prostor

Mladý architekt Antonín Jurica si chtěl postavit moderní dům přímo na míru svým představám a danému místu. Pro interiérové osvětlení si vybral produkty společnosti Lux Lighting.

Proto jsme se ho přímo zeptali: „Co vyžadoval od svítidel?“

„Netradiční a výtvarně zajímavá světla jsou třešničkou na dortu. Světla umějí prostor dále dotvořit a segmentovat, ale já kladl velký důraz také na funkčnost a flexibilitu. Jako architekt navrhuji a vytvářím komplexní řešení i detaily pro své klienty. Hledal jsem někoho, kdo by totéž zařídil pro mne, a zalíbila se mi minimalistická světla od českého výrobce Lux Lighting. Jsou originální a mají různá technická vylepšení. Kryty svítidel plují na magnetickém polštáři, vyrábějí se v různých designech. Například kryt svítidla quadra je možné bez použití nářadí jednoduše vyměnit za jiný tvar, a tím přizpůsobit jeho vzhled nově uspořádanému interiéru. Materiály většiny světel tvoří broušená nerez v kombinaci s odolným mléčným sklem, LED svítidla jsou zabudována do běžné krabičky pro vypínače. O firmě jsem se doslechl od jejich spokojeného klienta, a tak jsem je oslovil. Zjistili, jakou mám představu z výtvarného hlediska a jaké mám praktické požadavky, a pak mi sami vybrali svítidla a navrhli rozmístění v místnostech. Světla splnila má očekávání – jsou svěží, jednoduchá a precizní,“ vysvětluje Antonín Jurica.

 

luxlighting, s.r.o.; Chebská 48, 360 06 Karlovy Vary; tel: +420 355 311 778; email: luxlighting@luxlighting.cz; www.luxlighting.cz
Příspěvek byl publikován v rubrice Rezident Jaro 2014. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.